- يكشنبه 9 آذر 1399
  - 2020 . November . 29

  <h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
  <h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل در هشتاد و دومین جلسه شورای گفتگو

  Share/Save/Bookmark


   رئیس اتاق بازرگانی اردبیل در هشتاد و دومین جلسه شورای گفتگو؛

  تعرفه گمرکی کالاهای صادراتی باید شناور باشد

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، رئیس اتاق بازرگانی در هشتاد و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، گفت: تعرفه گمرکی کالای صادراتی برخلاف شناور بودن قیمت ارز ثابت است و به نظر می‌رسد که این تعرفه هم باید شناور باشد.

  حسین پیرموذن افزود: برای برخی از کالاها این شناور بودن از سوی گمرک لحاظ می‌شود اما پیشنهاد شد که تمهیدی اندیشه شود و هر پانزده روز یکبار از سوی گمرک قیمت اقلام مختلف مناسب با تغییرات جدید اعلام شود.

  وی با اشاره به موضوع این جلسه درخصوص روز ملی صادرات، تاکید کرد: مشکلات نرخ ارز و نوسانات قوانین باعث اذیت دوستان صادرکننده شده و انتخاب صادرکننده نمونه امسال تحت تاثیر این مشکلات است، در چنین شرایطی می‌توان گفت همه دوستان تولید کننده و صادر کننده کار بزرگی کرده‌اند.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل تصریح کرد: انتخاب صادر کننده نمونه هرساله بر عهده سازمان صمت و اتاق بازرگانی است، امسال هم فراخوان منتشر کردیم اما صادرکنندگان درگیر بحث تعرفه و پیمان سپاری ارزی هستند و کسی اعلام آمادگی نکرد.

  پیرموذن خاطرنشان کرد: اطلاعات ۵۹ صادرکننده استان از سوی بانک مرکزی و وزارتخانه برای ما ارسال شده است، در حالی که برخی از این صادرکنندگان پیمان سپاری ارزی را انجام داده‌ و برخی دیگر انجام نداده‌اند‌.

  رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان تشریح کرد: صادرکنندگان نمونه امسال استان از بین صادرکنندگانی انتخاب می‌شود که طبق قانون ۷۰ تا ۱۰۰ درصد پیمان سپاری ارزی را انجام داده‌اند که در استان ما ۸ صادرکننده در این شرایط قرار دارند.

  وی افزود: یکی از مشکلات صادر کنندگان این است که در سال ۹۷ با دلار ۹ هزار تومانی صادرات انجام داده‌اند و امسال با ارز ۳۲ هزار تومانی باید رفع تعهد ارزی انجام دهند؛ که البته خوشبختانه تا آخر سال برای این امر فرصت داده شده است.

  🆔 @accima


  ارتــباط با ما

  نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

  صندوق پستی: 13131-56158

  تلفن: 6-33742001 - 045

  فاکس: 33742002 - 045

  پیامک :3000392737

  ایمیل: Accima.ir@gmail.com

  فرم تمــاس

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه