- سه شنبه 7 تير 1401
  - 2022 . June . 28

  <h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
  <h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

  اجرای دقیق قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار برای رونق تولید

  Share/Save/Bookmark

  حسین پیرموذن در نود و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ؛

  اجرای دقیق قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار برای رونق تولید

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، حسین پیرموذن در نود و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل که در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، گفت : برای کمک به تولید و رونق کسب و کار ، بهترین راه حل ، اجرای دقیق قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار است که در آن تکالیف مشخص است و نحوه تعامل بخش خصوصی با دولت بصورت شفاف بیان شده است .

  وی افزود : فلسفه وجودی تشکیل جلسات شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی نیز برای بهبود محیط کسب و کار است که الحمدلله الان همه روسای محترم سه قوه به اهمیت این شورا واقف هستند و اخیرا برای حضور نمایندگان استانی خود در این جلسات تاکید موکد کرده اند .

  پیرموذن در ادامه سخنان خود ، گفت : یکی از راههای که می تواند هم دولت را و هم بخش خصوصی را در رونق کسب و کار توفیق دهد ، شناسایی قوانین و بخشنامه های مخل کسب و کار و حذف آن است ، که بر اساس تاکیدات استاندار محترم ، منبعد در هر یک از جلسات شورای گفتگو ، یکی از همین موانع احصا و برای رفع و اصلاح ان توسط اعضای شورا ، بخصوص کمیسیون تخصصی بهبود محیط کسب و کار راهکار ارائه خواهد شد .

  پیرموذن افزود : برای اجرای دقیق قانون کسب و کار ، بایستی دستگاههای اجرایی استان ، یکی از معاونین خود را بعنوان نماینده خود به کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی اردبیل معرفی کنند که کتبا از طرف اتاق بازرگانی اردبیل درخواست شده است .

  پیرموذن بعنوان دبیر شورای گفتگو اضافه نمود : بخش خصوصی یک ظرفیت بی نظیر برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است بشرطی که دولت محترم در بهبود محیط کسب و کار ، ارائه تسهیلات ، تسهیل شرایط صدور مجوز ، حذف قوانین مخل ، دست بخش خصوصی را بگیرد .

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل ، همچنین در خصوص دستور جلسه شورای گفتگوی حاضر گفت : بررسی شرایط شهرکهای گلخانه ای استان ، محصولات تولیدی این شهرکها ، سموم مورد استفاده در محصولات کشاورزی ، صادرات محصولات و احیانا مرجوعی این محصولات از کشورهای هدف ، بحث و گفتگو خواهیم کرد و نظرات نمایندگان بخش خصوصی ، کمیسیونهای مربوطه و مدیران اجرای را خواهیم شنید تا انشاالله برای حل این معضلات مصوبه خواهیم گرفت .

  پیرموذن در پایان سخنان خود گفت : از یک هیات تجاری روسی دعوت کرده ایم که از محصولات کشاورزی گلخانه ای استان ما بازدید کنند که امیدوارم این سفر منجر به عقد قرار دادهایی با بخش خصوصی استان شود .

   

  استاندار اردبیل:

  بانک ها از تولید قوانین ضد و نقیض پرهیز کنند

  استاندار اردبیل گفت: بانک ها با ابلاغ بخشنامه ها و قوانین ضد و نقیض از مانع تراشی در مسیر تولید و حمایت از سرمایه گذاران دوری کنند.

  سیدحامد عاملی در شصت و چهارمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری اردبیل اظهار کرد: قرار نیست هرکس با ابلاغ و تولید قوانین متعدد مانعی در مسیر تولید ایجاد کنند بلکه بهتر است با تاکید رئیس جمهور بانک ها در شناسایی مشتریان خوش حساب و یا بدحساب اقدام کرده و به سرمایه گذاران واقعی در تسهیل گری دریافت تسهیلات کمک کنند.

  وی خاطرنشان کرد: محل اجرای طرح می تواند به عنوان وثیقه در بانک ها مورد پذیرش قرار گیرد و در این زمینه انتظار می رود بانک ها به نحوی عمل کنند تا حمایت عملی از تولید و کارآفرینان به انجام برسد.

  رئیس شورای اداری استان اردبیل به برگزاری منظم ستاد تسهیل در روزهای سه شنبه اشاره کرد و گفت: در جلسه امروز نیز سعی کردیم تا مطالبات و خواسته های بیش از 10 سرمایه گذار و کارآفرین را که عمدتا مشکلاتی با بانک های عامل دارند مورد توجه قرار داده و نسبت به حل این مشکلات اقدامات و هماهنگی های لازم را انجام دهیم.

  عاملی عمده مشکل مطرح شده را درخواست سرمایه گذاران در بهره مندی از تسهیلات سرمایه در گردش دانست و افزود: افزایش قیمت آهن آلات و میلگرد و سیمان در تکمیل پروژه های نیمه تمام و ضرورت افزایش سقف تسهیلات پرداختی از دیگر مطالبات سرمایه گذاران است که تعدادی از صاحبان طرح ها نیز با طرح مشکل دریافت سود کلان از سوی بانک ها و عدم توانمندی در پرداحخت سود مرکب را اعلام کرده اند و قرار شد بانک ها در بازپرداخت اصل بدهی و تسهیلات کمک کار این مجموعه ها باشند.

  وی به بازدید اخیر خود از کارخانه در حال احداث آهن اسفنجی و فولادآرتا اشاره و تصریح کرد: در این جلسه به طرح مشکلات این سرمایه گذار قرار شد تا منابع ریالی و ارزی این مجموعه تولیدی با کمک بانک های عامل پرداخت شده و در کنار آن زیرساخت های آب، برق و گاز برای این واحد تولیدی تامین خواهد شد.

  استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: از محل سفر رئیس جمهور قرار است دو پست 63 کیلوولت در منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی اردبیل اجرایی شود که از این محل تامین برق برای این مجموعه نیز با پرداخت قسمتی از هزینه از سوی سرمایه گذار این طرح عظیم به انجام خواهد رسید.

  ارتــباط با ما

  نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

  صندوق پستی: 13131-56158

  تلفن: 6-33742001 - 045

  فاکس: 33742002 - 045

  پیامک :3000392737

  ایمیل: Accima.ir@gmail.com

  فرم تمــاس

   

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه