دفتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی افتتاح شد

چاپ
Share/Save/Bookmark

همزمان با هفته بسیج در اتاق بازرگانی استان اردبیل؛

دفتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، بعد از ظهر امروز و در حاشیه مراسم تجلیل از بسیجیان اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون استان اردبیل، دفتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی استان در محل اتاق بازرگانی افتتاح شد.

این مراسم با حضور جناب سرهنگ اسدی جانشین فرمانده کل سپاه استان اردبیل، جناب سرهنگ وهاب زاده فرمانده بسیج تجار، حاج حسین پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی اردبیل، حاج فاضل سروری رئیس دفتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی اردبیل، روسای اتاق اصناف و تعاون و جمعی از بسیجیان و ایثارگران عرصه اقتصادی برگزار شد‌.

این دفتر تخصصی همزمان با هفته بسیج کار خود را در اتاق بازرگانی اردبیل شروع می‌کند و خدمات خود را به همه فعالان اقتصادی و تجار استان ارائه خواهد کرد.

 

همزمان با هفته بسیج و به منظور گرامیداشت این هفته؛

مراسم تجلیل از بسیجیان اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون استان اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی استان اردبیل، بعد از ظهر شنبه ۶ آذرماه، مراسم تکریم و تجلیل از بسیجیان و ایثارگران اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون استان در محل سالن آمفی تئاتر اتاق بازرگانی برگزار شد.

این مراسم با حضور جناب سرهنگ اسدی جانشین فرمانده کل سپاه استان اردبیل، جناب سرهنگ وهاب زاده فرمانده بسیج تجار، حاج حسین پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی اردبیل، حاج فاضل سروری رئیس دفتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی اردبیل، روسای اتاق اصناف و تعاون و جمعی از بسیجیان و ایثارگران عرصه اقتصادی برگزار شد‌. در این مراسم سرهنگ اسدی طی سخنانی از جایگاه والای بسیجیان و اهمیت بسیج برای کشور سخن گفت؛ وی همچنین با اشاره به نتایج به دست آمده از فعالیت بسیج مستضعفین در سال‌های گذشته، به آینده روشن کشور با حضور بسیجیان در صحنه تاکید کرد.

در این مراسم از پانزده نفر از بسیجیان و ایثارگران عضو اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون استان اردبیل تجلیل شد.

در انتهای این مراسم نیز، با حضور سرهنگ اسدی و سایر میهمانان حاضر در این مراسم، دفتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی اردبیل افتتاح شد.

آقای سروری مسئول دفتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی ، در مراسم تجلیل از بسیجیان و  ایثارگران اعضای اتاقهای بازرگانی ، اصناف و تعاون و افتتاحیه دفتر بسیج در اتاق بازرگانی اردبیل گفت:

در توصیف بسیج ، خیلی حرفها زده شده است اما بنده نیز، یک تعریفی از بسیج دارم و آن اینکه بسیج یک تعهد است ، تعهد در مقابل دین ، رهبری ، مردم و کشور !

بنابراین هر آدمی که در هر زمانی ، در هر شرایطی ، در هر موقعیتی ، در هر لباسی یا شغلی بتواند وفق مصالح این چهار اصل عمل کند او یک بسیجی واقعی است .

حال یک روز در لباس رزم و روز دیگر در لباس یک تولید کننده .

سروری گفت : بسیج زاییده اعتماد حکومت به مردم در زمان جنگ بود ! تا حکومت به مردم اعتماد کرد و مردم بسیج شدند و جنگ را به سرانجام پیروزمندانه رساندند .

سروری خاطرنشان کرد: الان هم دولتها از هر جناحی که باشند به مردم و بخش خصوصی اعتماد کنند و اقتصاد را به مردم واگذار نمایند ، دولت تسهیل گری کند نه اینکه با مردم رقابت نماید !

او افزود: مصالح نظام و حتی صلاحدید دولتها نیز در این است که در تصمیم گیریهای اقتصادی به نظرات بخش خصوصی توجه کند ، نه اینکه با بخشنامه های متعدد و خلق الساعه و کارشناسی نشده ، محدودیتهای را برای بخش خصوصی فراهم سازد .