- شنبه 29 مرداد 1401
  - 2022 . August . 20

  .

  <h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
  <h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

  IMAGE

  یکشنبه, 13 مهر 1399
  کارت بازرگانی اغلب صادرکنندگان استان بخاطر بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه در حالت تعلیق قرار دارد
  حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی
  حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛
  IMAGE

  یکشنبه, 13 مهر 1399
  غلامرضا انصاری معاون محترم دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه
  ورود غلامرضا انصاری معاون محترم دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و هیئت همراه به گمرک بیله سوار
   ورود غلامرضا انصاری معاون محترم دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و هیئت همراه به گمرک بیله سوار با حضور  بهنام جو استاندار اردبیل،  جهانگیرزاده نماینده محترم...
  IMAGE

  یکشنبه, 13 مهر 1399
  معاون اقتصادی وزیر امور خارجه
  درخواست ۱۳ بندی رئیس اتاق بازرگانی اردبیل از معاون اقتصادی وزارت امور خارجه
  درخواست ۱۳ بندی رئیس اتاق بازرگانی اردبیل از معاون اقتصادی وزارت امور خارجه

  دیدگاه

  پیشخوان

  رادیو مجازی

  رادیو مجازی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل

  مشکلات عمده فعالان بخش خصوصی استان اردبیل بررسی شد

  Share/Save/Bookmark

  در نشست نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با فعالان بخش خصوصی؛

  مشکلات عمده فعالان بخش خصوصی استان اردبیل بررسی شد

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، حسین پیرموذن در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی استان با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوص استان اکثرا مشترک هستند و با تغییر برخی از قوانین و اجرای درست آن‌ها توسط مسئولین بار بزرگی از دوش سربازان اقتصادی کشور برداشته می‌شود.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: یکی از مشکلاتی که برای تولیدکنندگان وجود دارد ارائه تسهیلات سرمایه در گردش برای آنهاست، طبق قانون این تسهیلات باید به صورت سه ساله برای واحدهای جدید و یک ساله برای سایر واحدها ارائه شود که متاسفانه در استان ما اکثرا به صورت سه ماهه، شش ماهه یا نه ماهه ارائه می‌شود‌.

  وی تاکید کرد: مسئله دیگر در ارائه تسهیلات سرمایه ثابت از سوی بانک‌ها است، برخلاف مصوبات موجود بانک‌ها اعلام می‌کنند که با توجه به عدم وجود نقدینگی کافی امکان پرداخت تسهیلات برای سرمایه ثابت را ندارند. این درصورتی است که پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت از مصوبات سفر ریاست جمهوری است و از نایب رئیس محترم مجلس می‌خواهیم که اجرایی شدن این موضوع را پیگیری فرمایند.

  پیرموذن در این نشست با حضور علی نیکزاد، تصریح کرد: مشکل دیگر فعالان بخش خصوصی استان بحث برگشت ارز حاصل از صادرات است، با توجه به اینکه سیستم بانکی برای برگشت ارز با تحریم رو به روست، صادرکنندگان ما از صرافی‌ها برای این منظور استفاده می‌کنند و چون نمی‌توانند طبق قوانین بانک مرکزی ارز را به بانک مرکزی تحویل دهند با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده‌اند.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: صادرکنندگان استان اکثرا صادرکنندگان خرد هستند و ما خواستار مصوبه ای هستیم که صادرات در مبالغ پایین، از بازگشت ارز معاف باشند، اگر این اتفاق ممکن شود هم به نفع کشور و هم به نفع صادرکنندگان خواهد بود و به این طریق صادرات رونق می‌گیرد.

  در ادامه این جلسه تعدادی از فعالین اقتصادی استان به طرح سایر مشکلات، از جمله مشکلات شهرک صنعتی استان، مشکلات تامین مواد اولیه و مشکلاتی که در ارتباط با بانک‌ها وجود دارد پرداختند.نیکزاد، نماینده مردم اردبیل در مجلس نیز با پیگیری مسائل مطرح شده در حین جلسه قول پیگیری امور در روزهای آتی را داد.

  نیکزاد در نشست با فعالان اقتصادی استان اردبیل در اتاق بازرگانی؛

  برخی مسئولان استانی در اجرای امور کوتاهی می‌کنند

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در نشست با فعالان اقتصادی استان در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی اردبیل، گفت: بعضا مشاهده می‌شود که مشکلات استان بعد از پیگیری در سطح ملی حل می‌شود اما مسئولان استانی در اجرای آن کوتاهی می‌کنند.

  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و‌ سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: بعضی‌ها که به دنبال داشتن پست و مقام در استان هستند، بعد از رسیدن به منصب فراموش می‌کنند که باید پیگیر امور باشند و کار کنند، در برخی موارد مشکل از طرف مدیران ملی حل می‌شود اما در سطح استان به مشکل می‌خوریم که نباید اینطور باشد.

  نیکزاد تاکید کرد: وقتی جلسه‌ای در مجموعه‌ای مثل اتاق بازرگانی برگزار می‌شود، باید متولیان امور در دستگاه‌های مختلف استان پیگیری کنند که مشکلات مطرح شده در این جلسات چه بوده است، اما متاسفانه هیچ کدام از مسئولین استانی پیگیر نیستند.

  وی خاطرنشان کرد: چند نکته‌ای که در این جلسه مطرح شد روشنگر و کارساز بود، از جمله مشکلات مطرح شده پرداخت تسهیلات برای واحدهای تولیدی از سوی بانک‌ها است که من آن را پیگیری خواهم کرد.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله دیگر درخصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات و نیازمند معاف بودن صادرکنندگان خرد از این قانون است که این نکته هم مورد مهمی است و من پیگیری میکنم.

  نیکزاد در انتهای جلسه گفت: پیشنهاد اصلی من این است که یک جلسه ملی، با حضور مدیران و مسئولین مربوطه تشکیل بدهیم، و با مشخص کردن مشکلات تجار و بازرگانان و موانع سر راه آنها، در این جلسه به دنبال حصول نتیجه باشیم.

  ارتــباط با ما

  نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

  صندوق پستی: 13131-56158

  تلفن: 6-33742001 - 045

  فاکس: 33742002 - 045

  پیامک :3000392737

  ایمیل: Accima.ir@gmail.com

  فرم تمــاس

   

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه