- جمعه 17 آذر 1402
  - 2023 . December . 08

  <h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
  <h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

  حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

  Share/Save/Bookmark

  ?کارت بازرگانی اغلب صادرکنندگان استان بخاطر بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه در حالت تعلیق قرار دارد

   

  ✅ رئیس اتاق بازرگانی اردبیل در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: اغلب صادرکنندگان استان که اکثرا هم صادرکنندگان محصولات کشاورزی هستند بخاطر بخشنامه‌های خلق‌الساعه بانک مرکزی با مشکل تعلیق کارت بازرگانی مواجه هستند.

  ✅ حسین پیرموذن در جلسه‌ای که با حضور معاون اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار می‌شد تاکید کرد: بدهی ارزی و پیمان سپاری ارزی تفاوت ماهیتی دارند، نباید صادرکنندگان ما که در زمینه پیمان سپاری ارزی دچار مشکل هستند بدهکار ارزی تلقی شوند.

  ✅ رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان اضافه کرد: زمانی که بخش نامه پیمان سپاری ارزی ابلاغ شد ما از رئیس بانک مرکزی خواستیم که صادرکنندگان زیر یک میلیون دلار از پیمان سپاری ارزی معاف شوند که مورد موافقت هم قرار گرفت اما ۹ ماه بعد دوباره این قانون برداشته شد و الان عده کثیری از صادرکنندگان استان بخاطر این موضوع با مشکل تعلیق کارت بازرگانی مواجه هستند.

  ✅ وی تصریح کرد: صادرکنندگان استان اردبیل که اکثرا هم صادرکنندگان محصولات کشاورزی را شامل می‌شوند، صادرکنندگان زیر یک میلیون دلار هستند و اکثرا هم به صورت ریالی با کشور آذربایجان معامله می‌کنند، پیمان سپاری ارزی درخصوص این نوع صادرات جایگاهی ندارد.

  ✅ حسین پیرموذن خاطرنشان کرد: بازار کشور آذربایجان برای ما بازار مهمی است که بیش از ۷۰ درصد صادرات استان را دربرمی‌گیرد، اگر بخاطر تعلیق کارت بازرگانی و یا قیمت تعرفه‌ای گمرک نتوانیم محصولات کشاورزی از جمله سیب زمینی استان را به این کشور صادر کنیم، کشاورزان ما با مشکل جدی روبرو خواهند شد.

  ✅ رئیس اتاق بازرگانی اردبیل درحضور انصاری، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: تقاضای ما از معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه تلاش برای معافیت صادرکنندگان خرد از پیمان سپاری ارزی است، این در حالی است که کل صادرات غیرنفتی استان بیشتر از ۳۵ میلیون دلار نیست.

  ✅ وی افزود: در سال‌های اخیر و پس از ایجاد معاونت اقتصادی برای وزارت امور خارجه، تاثیر تلاش‌های این معاونت در شرایط اقتصادی و سیاسی کنونی برای افزایش روابط اقتصادی مشهود بوده است که امیدواریم این تاثیر گذاری در شرایط سخت موجود ادامه داشته باشد.

  ارتــباط با ما

  نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

  صندوق پستی: 13131-56158

  تلفن: 6-33742001 - 045

  فاکس: 33742002 - 045

  پیامک :3000392737

  ایمیل: Accima.ir@gmail.com

  فرم تمــاس

   

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه