- پنجشنبه 31 خرداد 1403
- 2024 . June . 20

<h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
<h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

دستگاه‌های اجرایی در شناسایی قوانین مخل کسب و کار همکاری کنند

Share/Save/Bookmark

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

دستگاه‌های اجرایی در شناسایی قوانین مخل کسب و کار همکاری کنند

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: دستگاه‌های اجرایی با شناسایی قوانین مخل کسب و‌ کار و اعلام آنها به کمیته ویژه شناسایی قوانین مخل، در بهبود فضای کسب و کار همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، حسین پیرموذن امروز شنبه ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱ در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: برای شناسایی مقررات مخل کسب و کار در حوزه صنعت و تجارت کمیته ویژه‌ای تشکیل شده است تا با همکاری دستگاه‌های مختلف برای رفع این قوانین اقدام شود.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: مشکلاتی مثل طولانی شدن استعلامات و صدور مجوزها، مشکلات مربوط به تامین اجتماعی و امور مالیاتی موجب نامناسب بودن نسبی فضای کسب و کار در استان است که باید برای بهبود آن تلاش کنیم.

او تاکید کرد: لازم است که علاوه بر بهبود فضای کسب و کار، برای فعالان اقتصادی در استان مشوق‌هایی در نظر گرفته شود تا حجم سرمایه‌گذاری در استان افزایش پیدا کند.

پیرموذن ادامه داد: اتاق بازرگانی در راستای جذب سرمایه‌گذاران و توسعه واحدهای تولیدی استان اهتمام ویژه دارد و با برگزاری نشست‌های مرتبط و احصا نیازهای دانش بنیان واحدهای تولیدی به دنبال دانش بنیان شدن تولید و توسعه صنعتی استان است.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل تصریح کرد: یکی از راه‌های توسعه صادرات و رشد اقتصادی استان توجه ویژه به تولیدات صادرات‌محور بوده و باید با راه‌اندازی صنایع تبدیلی مجهز به فناوری‌های نوین برای ارتقای توان رقابت تولیدگنندکان داخلی در بازارهای جهانی گام برداشت.

 

 

 

 

دادستان اردبیل در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

ضوابط و مقررات سلیقه‌ای از مشکلات پیش روی بخش خصوصی است

دادستان اردبیل گفت: ضوابط و مقرارت سلیقه‌ای با مرور زمان به مشکل اصلی فعالان بخش خصوصی تبدیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، عبدالله طباطبایی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: نباید ضوابط و مقررات سلیقه‌ای در بخش‌های مختلف مثل حوزه تولید حاکم باشد و باید در این حوزه سیاست‌های کلان وجود داشته باشد.

دادستان اردبیل افزود: صنعت‌های گردشگری و کشاورزی در اقتصاد استان تاثیر بسزایی دارند و باید در برنامه‌ریزی‌های کلان برای استان این موارد را در نظر داشته باشیم.

او تاکید کرد: به منظور توسعه اقتصادی استان باید مشوق‌های بیشتری برای فعالان اقتصادی استان در نظر گرفته شود و نباید در حوزه‌هایی مثل تامین اجتماعی و امور مالیاتی مشکلاتی برای واحدهای تولیدی ایجاد شود.

طباطبایی ادامه داد: استان اردبیل یک استان محروم است و همه دستگاه‌های اجرایی استان باید با همکاری یکدیگر برای رشد و توسعه استان تلاش کنند و نباید دستگاه محور عمل کنند.

 

استاندار اردبیل در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

افزایش تولید کالا و خدمات راه چاره عبور از مشکلات استان است

استاندار اردبیل گفت: راه چاره عبور از مشکلات استان به ویژه مشکلات اقتصادی، افزایش تولید کالا و خدمات در استان است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، سیدحامد عاملی امروز شنبه ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱ در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی گفت: هدف اصلی ما باید افزایش تولید کالا و خدمات در استان باشد، اگر این اتفاق نیفتد افزایش ثروت و ایجاد اشتغال در استان پیش نمی‌آید و مشکلات استان پا برجا خواهد بود.

استاندار اردبیل افزود: برای رسیدن به هدف توسعه استان چند مشکل اساسی داریم، از جمله اینکه باید فضای کسب و کار در استان بهبود پیدا کند و در کنار آن باید اقدامات حمایتی از صنعت و تولیدکنندگان را در دستور کار داشته باشیم.

او تاکید کرد: باید در استان اردبیل همه برای ورود به حوزه تولید احساس امنیت داشته باشند که این امر در گرو بهبود فضای کسب و کار و البته تسهیل صدور مجوزهای این حوزه است.

عاملی ادامه داد: موضوع دیگر اهمیت کار مدیران استان است، مدیران باید در مجموعه خود طوری عمل کنند که نه تنها مشکلاتی برای بخش خصوصی ایجاد نکنند بلکه برای تسهیل امور نیز اقدام کنند و هر مدیری که در این زمینه موفق نباشد باید جای خود را به دیگران بدهد.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: در شرایط موجود استان ما توانایی افزایش یک میلیون تنی تولیدات کشاورزی را داریم و همچنین ظرفیت افزایش ۲۵ هزار میلیارد تومانی درآمد در بخش صنعت وجود دارد که اگر به این موارد دست پیدا کنیم بسیاری از مشکلات استان رفع می‌شود.

او تصریح کرد: همچنین اتصال ریلی اردبیل به جمهوری آذربایجان یکی از مواردی است که می‌تواند ظرفیت بزرگی را برای استان ایجاد کند و ما در سطح ملی به دنبال این اتفاق مهم هستیم.

ارتــباط با ما

نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

صندوق پستی: 13131-56158

تلفن: 6-33742001 - 045

فاکس: 33742002 - 045

پیامک :3000392737

ایمیل: Accima.ir@gmail.com

 

کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه