- پنجشنبه 31 خرداد 1403
- 2024 . June . 20

<h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
<h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل مطرح کرد؛ سهم ناچیز اردبیل از تسهیلات بانکی

Share/Save/Bookmark

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل مطرح کرد؛

سهم ناچیز اردبیل از تسهیلات بانکی

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل حسین پیرموذن امروز ۲۹ آذرماه ۱۴۰۱ در جلسه بخش خصوصی استان با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی گفت: طبق آمار هفت استان کشور هفتاد درصد از تسهیلات بانکی را دریافت کرده‌اند در حالی که استان اردبیل تنها ۶ صدم درصد از این تسهیلات سهم دارد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: سهم ناچیز اردبیل از تسهیلات در حالی اتفاق می‌افتد که رتبه استان در وصول مطالبات بانکی اول است و واحدهای حقوقی بانک‌ها بیشترین فشار را برای وصول مطالبات به بخش خصوصی تحمیل می‌کنند.

او تاکید کرد: در حوزه تامین اجتماعی نیز بالاترین ابزارها برای فشار به واحدهای تولیدی در استان اردبیل استفاده می‌شود و این مورد یکی از مشکلات اساسی اکثر واحدهای تولیدی و بخش خصوصی استان است.

پیرموذن ادامه داد: برای مثال طبق قانون سازمان تامین اجتماعی نباید دفاتر سنوات گذشته را بررسی کند و تنها مجاز به بررسی دفاتر یک سال است در حالی که بررسی دفاتر سال‌های قبل نیز در اردبیل اتفاق می‌افتد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل خاطرنشان کرد: در حوزه امور مالیاتی وضعیت استان تا حدودی بهتر است و اداره امور مالیاتی در حوزه تقسیط بدهی با بخش خصوصی همکاری می‌کند اما در برخی موارد مشکلاتی نیز در حوزه امور مالیاتی گریبان‌گیر بخش خصوصی است.

او با اشاره به سه حوزه اصلی مشکلات بخش خصوصی گفت: تامین اجتماعی، امور مالیاتی و‌ بانک‌ها نهادهایی هستند که بخش خصوصی بیشترین مشکلات را با این نهادها دارد و پیشنهاد می‌کنم در جلسات آتی به صورت تخصصی مشکلات مرتبط با این نهادها بررسی شود.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه با فعالان بخش خصوصی استان اردبیل؛

راه چاره توسعه کشور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

نایب رئیس مجلس گفت: با توجه به شرایط درآمد و هزینه دولت، راه چاره توسعه و رونق اقتصادی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل علی نیکزاد امروز ۲۹ آذرماه ۱۴۰۱ در جلسه با فعالان بخش خصوصی استان اردبیل در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی گفت: با توجه به وضعیت کشور و میزان درآمد و هزینه دولت، راه چاره عبور از مشکلات و توسعه کشور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در شش ماه اول سال ۵۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد داشته و ۵۲۴ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است که بیشتر آن برای حقوق و سایر هزینه‌های جاری بوده و فقط ۳۶ هزار میلیارد تومان برای کارهای عمرانی هزینه شده است که با این وضعیت تنها راه چاره، حضور بخش خصوصی در امور است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عدالت در صندوق توسعه، در تبصره ۱۸ و در تخصیص تسهیلات بانکی از عمده‌ترین مواردی است که بخش خصوصی استان اردبیل با تحقق آنها می‌تواند شرایط بهتری پیدا کند.

او ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم اتاق بازرگانی اردبیل همه موارد، درخواست‌ها و مشکلات را احصا کند و آن را برای ارائه در سفر آینده رئیس جمهور به اردبیل آماده کند چرا که سفر رئیس جمهور فرصت مناسبی برای تحقق وعده‌ها و اخذ دستورات لازم‌الاجرا است.

نیکزاد خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اینکه طی هفته آینده وزیر صمت به استان اردبیل سفر خواهد کرد لازم است که اتاق بازرگانی درخواست‌ها و مشکلات خود را برای طرح با وزیر صمت نیز آماده کند و در این سفر ارائه کند.

نایب رئیس مجلس با اشاره به مشکلات طرح شده در این جلسه گفت: عمده مشکلات در حوزه بانک‌ها، تامین اجتماعی و امور مالیاتی است که در جلسات آینده با بخش خصوصی استان و در حضور مدیران نهادهای ذکر شده به صورت ویژه مشکلات این حوزه را بررسی می‌کنیم.

ارتــباط با ما

نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

صندوق پستی: 13131-56158

تلفن: 6-33742001 - 045

فاکس: 33742002 - 045

پیامک :3000392737

ایمیل: Accima.ir@gmail.com

 

کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه