- جمعه 17 آذر 1402
  - 2023 . December . 08

  <h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
  <h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

  بحران آب تولید محصولات کشاورزی را کاهش داده است

  Share/Save/Bookmark

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل؛

  بحران آب تولید محصولات کشاورزی را کاهش داده است

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل از کاهش تولید محصولات کشاورزی به ویژه سیب‌زمینی در استان بر اثر بحران‌های آبی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، حسین پیرموذن امروز ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل گفت: با افزایش تنش‌های آبی تولید محصولات کشاورزی استان اردبیل در پنج سال گذشته رو به کاهش بوده است، به طوری که هر ساله ۱۰ درصد کاهش در تولید سیب‌زمینی داریم.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: سهم کشاورزان از آب سدها کاهش پیدا کرده است و برای مثال امسال ۲ مرتبه اجازه آبیاری به کشاورزان داده شده است در حالی که این مقدار در سال‌های گذشته حداقل چهار مرتبه بود.

  او تاکید کرد: سیب‌زمینی استان اردبیل از نژاد آگریا است که بهترین کیفیت را در ایران و حتی دنیا دارد و در بازارهای جهانی پرفروش‌ترین سیب‌زمینی به شمار می‌رود.

  پیرموذن ادامه داد: به همین دلیل سیب زمینی استان اردبیل معمولا در انبارها نمی‌ماند و تمامی واحدهای صنعتی کشور که مواد اولیه سیب‌زمینی مصرف می‌کنند از این نوع سیب زمینی خریداری می‌کنند.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل با اشاره به بخشنامه‌های نحوه تسویه بدهی بانکی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران، گفت: انتظار می‌رود که بانک‌های عامل استان طبق بخشنامه‌های موجود نهایت همکاری را در راستای تسویه بدهی و‌ بخشش جرائم بدهکاران بانکی داشته باشند و از راه حل‌های قانونی در این راستا استفاده کنند.

  او همچنین با اشاره به تاثیرگذاری مصوبات جلسات شورای گفتگوی استان، بیان کرد: مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در مورد قوانین مخل کسب و کار در سطح ملی مطرح شده و اتفاقات خوبی در این حوزه در حال رخ دادن است.

   

  استاندار اردبیل؛

  حجت برای مسئولین درمورد حمایت از بخش خصوصی تمام است

  استاندار اردبیل گفت: با سخنان رهبری و حمایت‌های ایشان از تولید و بخش خصوصی، حجت برای سایر مسئولین در زمینه حمایت از بخش خصوصی تمام است.

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، سیدحامد عاملی امروز ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی، گفت: با سخنان رهبری و حمایت‌های ایشان از تولید و بخش خصوصی حجت برای مسئولین تمام است و نباید در دستگاه‌های دولتی مشکلی برای سرمایه‌گذاران ایجاد شود.

  استاندار اردبیل افزود: در سطح استان تمام طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری که آغاز شده است باید با سرعت مجوزهای خود را دریافت کنند و با حمایت‌های دولتی کار خود را آغاز کنند.

  او تاکید کرد: مدیران نباید در انجام کارها کوتاهی کنند و اگر در بعضی امور نیاز است می‌توانیم مصوبه‌ای داشته باشیم تا مدیران با خیال راحت کار خود را به سرانجام برسانند.

  عاملی ادامه داد: برخی از کارهایی که برای امسال پیش‌بینی کرده بودیم هنوز به نتیجه نرسیده‌اند، در این زمینه از مدیران و مسئولان می‌خواهم که کارهای عقب مانده را شناسایی کرده و تا آخر سال به سرانجام برسانند.

  استاندار اردبیل با اشاره به بخشنامه‌های بخشش جرائم بانکی بیان کرد: باید تلاش کنیم تمامی واجدین شرایط از بخشنامه‌های حمایتی استفاده کنند و کوتاهی بانک‌ها در این مورد قابل قبول نیست.

  او خاطرنشان کرد: در مورد بحث صدور مجوزها هم تاکید ما بر این است که استعلام برای هر مجوز فقط یک بار انجام شود و کارگروه‌ها ادغام شوند تا از بروکراسی اداری جلوگیری شود.

  عاملی ادامه داد: در حوزه کشاورزی و دامپروری نیز باید نگاه اقتصادی را وارد این حوزه کنیم و برای طولانی مدت در این حوزه‌ها برنامه داشته باشیم.

  ارتــباط با ما

  نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

  صندوق پستی: 13131-56158

  تلفن: 6-33742001 - 045

  فاکس: 33742002 - 045

  پیامک :3000392737

  ایمیل: Accima.ir@gmail.com

  فرم تمــاس

   

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه