- پنجشنبه 31 خرداد 1403
- 2024 . June . 20

<h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
<h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
<h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

برنامه استراتژیک صنعت کشور با همکاری اتاق ایران ترسیم می‌شود

Share/Save/Bookmark

برنامه استراتژیک صنعت کشور با همکاری اتاق ایران ترسیم می‌شود

نائب رئیس پارلمان بخش خصوصی کشور گفت:  داشتن استراتژی تنها راه برون رفت از مسائل و مشکلات است و بر همین مبنا طی توافق با وزیر صمت برنامه استراتژیک صنعت کشور با همکاری اتاق ایران ترسیم می‌شود

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل؛ حسین پیرموذن در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد با تقدیر از همراهی دولت و قوه قضائیه در تسهیل و رفع موانع و مشکلات واحدهای اقتصادی اظهار کرد: در سطح استانی بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری هر آنچه که توان داشته در راستای توسعه و پیشرفت انجام داده است اما ایرادات و مشکلاتی در سطح ملی اعم از پیمان سپاری ارزی، زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی،  افزایش مالیات ، بخش خصوصی را در تنگنا قرار داده است.

وی با اشاره به افزایش مالیات در سال آتی ادامه داد: در حالی که بخش خصوصی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند، سنگینی هزینه‌های دولت نیز بر روی دوش بخش خصوصی قرار گرفته و تداوم حیات و ادامه فعالیت این بخش را تهدید می‌کند.

نائب رییس اتاق ایران گفت: طی دیدار با وزیر صمت توافق شد برنامه‌ استراتژیک صنعت کشور توسط مرکز پژوهش‌های اتاق ایران و ۳ نفر به نمایندگی از وزیر صمت تدوین شود و با شناسایی نقاط کور و مشکل‌دار بخش خصوصی در برنامه هفتم توسعه دورنمای صنعت کشور ترسیم شود.

پیرموذن با بیان اینکه اغلب مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی، بازرگانان و تجار، استانی نبوده و در سطح ملی مطرح است افزود: تنها راهکار برون رفت از مشکلات داشتن استراتژی برای نیل به اهداف و تعیین راهبردها و ترسیم چشم‌اندازها است.

نائب رئیس اتاق ایران انتخابات پیش رو را یادآور شده و به فرمایش رهبر معظم انقلاب که انتخابات را تنها راه اصلاح کشور می‌دانند اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی، بخش صنعت، بازرگانان، تجار و اصناف بواسطه زندگی و سرمایه‌گذاری که در کشور دارند به مراتب پایبندتر به اعتقادات و ارزش‌های میهن اسلامی هستند و به دور از سلایق و نگرش‌های مختلف با مشارکت و حضور گسترده در حفظ امنیت کشورمان نقش و وظیفه خود را ایفا میکنند.

 

کسب رتبه اول بازاریابی گردشگری از سوی اردبیل از گام‌های موثر در بحث گردشگری است

استاندار اردبیل گفت: رویداد ۲۰۲۳ اردبیل اتفاق موثری در جهت معرفی پتانسیل‌های اردبیل به دنیا بود و کسب رتبه اول بازاریابی گردشگری اردبیل در کشور نشان دهنده گام‌های مهمی است که در این راستا برداشته شده است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل؛ حامد عاملی در آیین تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد اظهار کرد: اردبیل ظرفیت‌های مناسبی برای معرفی در عرصه بین الملل دارد و کسب رتبه اول بازاریابی گردشگری اردبیل در کشور از ثمرات رویداد ۲۰۲۳ است که توانست  اردبیل را در سطح جهانی معرفی کند.

وی ادامه داد: عقل بر تداوم این مسیر حکم می‌کند و برنامه ریزی و تامین زیرساخت‌ها اعم از بزرگراه‌ها، پروازهای خارجی و تکمیل راه آهن و ساخت هتل‌های ۴ و ۵ ستاره لازمه رسیدن به این هدف است.

استاندار اردبیل با ابراز رضایت از تکمیل بزرگراه‌ها در ۴ سال اخیراز افزایش ۵۲، ۸۵ و ۱۳۷ کیلومتری بزرگراه‌های استان در طی این سال‌ها خبر داد و افزود: منطقه آزاد انتظاری معقول از طرف مردم است فقط باید این دیدگاه در بین مردم ایجاد شود که انتخاب یک منطقه به عنوان منطقه آزاد اهانت به سایر مناطق نیست چه بسا از طریق الحاق می‌توان سایر مناطق را نیز تحت تاثیر قرار داد.

عاملی با بیان اینکه مسئله اصلی حاضر در کشور ما اقتصاد است گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه نشان داد این مردم پای ارزش‌ها و انقلاب استوار و محکم ایستاده‌اند.

 

رفع مسائل و مشکلات نیازمند نگاه کلان و ملی است

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان گفت: لازمه رفع بسیاری از موانع در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و رشد و حل و فصل مشکلات داشتن نگاه و بینش کلان به مسائل است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل؛ یوسف خدادادی در آیین تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی که در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد اظهار کرد: اقتصاد از ارکان اساسی در کشور است و اقتصاد قوی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و تاثیر منفی ضعف در اقتصاد را می‌توان به وضوح در افزایش آمارهای مربوط به آسیب‌های اجتماعی دید.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصاد به عوامل متعددی بستگی دارد گفت: تنظیم روابط با سایر کشورها، استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که در این زمینه ایجاد شده‌اند، صادرات و ایجاد منابع ثروت‌ساز و اصلاح سیستم‌های بانکی که در اقتصاد موثر هستند به همراه رونق تولید و سرمایه‌گذاری در عرصه‌های گردشگری و تدوین برنامه بلندمدت، ثابت و مستمر در عرصه اقتصادی می‌تواند در توسعه و پایداری اقتصاد موثر باشد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان بر تجهیز زیرساخت‌ها تاکید کرد و افزود: تامین زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، حمایت و پشتیبانی از تولید و سرمایه‌گذاری و حمایت از طرح‌های گردشگری از معیارهای ثروت ساز هر جامعه‌ای است.

خدادادی با بیان اینکه نگاه کلان و جامع به مسائل راهگشا است گفت: نگاه و بینش مسئولان و مردم اگر به مسائل و مشکلات جامع و کلان باشد بسیاری از موانع در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رفع خواهد شد و لازمه رشد و حل و فصل مشکلات داشتن نگاه کلان نسبت به مسائل است.

وی در پایان سخنان خود انتخابات را ثمره انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: دشمن با تزریق یاس و ناامیدی در بین مردم به دنبال ایجاد تفرقه و تجزیه بوده و حضور و مشارکت مردم را نشانه گرفته است این در حالی است که حضور در انتخابات علاوه بر اینکه حق تمامی آحاد مردم است یک تکلیف و وظیفه شرعی محسوب می‌شود و موجب انسجام، اقتدار و وحدت ملی می‌شود.

ارتــباط با ما

نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

صندوق پستی: 13131-56158

تلفن: 6-33742001 - 045

فاکس: 33742002 - 045

پیامک :3000392737

ایمیل: Accima.ir@gmail.com

 

کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه