- شنبه 29 مرداد 1401
  - 2022 . August . 20

  .

  <h1>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h1>
  <h1>اتاق بازرگانی اردبیل<h1>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>
  <h2>اتاق بازرگانی اردبیل<h2>

  IMAGE

  یکشنبه, 13 مهر 1399
  کارت بازرگانی اغلب صادرکنندگان استان بخاطر بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه در حالت تعلیق قرار دارد
  حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی
  حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛
  IMAGE

  یکشنبه, 13 مهر 1399
  غلامرضا انصاری معاون محترم دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه
  ورود غلامرضا انصاری معاون محترم دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و هیئت همراه به گمرک بیله سوار
   ورود غلامرضا انصاری معاون محترم دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و هیئت همراه به گمرک بیله سوار با حضور  بهنام جو استاندار اردبیل،  جهانگیرزاده نماینده محترم...
  IMAGE

  یکشنبه, 13 مهر 1399
  معاون اقتصادی وزیر امور خارجه
  درخواست ۱۳ بندی رئیس اتاق بازرگانی اردبیل از معاون اقتصادی وزارت امور خارجه
  درخواست ۱۳ بندی رئیس اتاق بازرگانی اردبیل از معاون اقتصادی وزارت امور خارجه

  دیدگاه

  پیشخوان

  رادیو مجازی

  رادیو مجازی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل

  کمیته‌ای برای شناسایی قوانین مخل تولید در استان تشکیل شود

  Share/Save/Bookmark

  حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

  کمیته‌ای برای شناسایی قوانین مخل تولید در استان تشکیل شود

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی اردبیل، گفت: پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای برای شناسایی قوانین مخل تولید در استان تشکیل شود تا بتوانیم با بررسی و رفع آن قوانین مخل در جلسات شورای گفتگو به بخش خصوصی و‌ تولیدکنندگان کمک کنیم.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: در حال حاضر هیچگونه زیرساختی در شهرک‌های صنعتی اردبیل برای احداث واحد جدید وجود ندارد، درصورتی که منطقه ویژه اقتصادی با زیرساخت‌های کامل آماده استفاده است اما از سرمایه‌گذاران با ارائه تسهیلات تشویقی ویژه و تحویل زمین برای سرمایه‌گذاری در این منطقه حمایت نمی‌شود.

  دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل تاکید کرد: در مقابل فعالان بخش خصوصی به دلیل ناآگاهی از قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی، و همینطور به دلیل نبود زمین در شهرک‌های صنعتی به سراغ تهیه زمین در خارج از شهرک‌ها می‌روند که این نیز مشکلاتی مانند عدم برخورداری از امتیازات ویژه شهرک‌های صنعتی را به همراه دارد.

  وی در اشاره به سایر مشکلات شهرک‌های صنعتی استان، گفت: طبق قانون وقتی ۷۵ درصد زمین‌های شهرک‌های صنعتی به بخش خصوصی واگذار می‌شود و زیر ساخت‌های این شهرک‌ها صددرصد آماده می‌شود، اداره آن به شرکت‌های خدماتی واگذار می‌شود و دیگر شرکت شهرک‌های صنعتی نمی‌تواند هزینه‌ای برای زیرساخت‌های این شهرک‌ها اختصاص دهد.

  پیرموذن ادامه داد: متاسفانه در زمان تحویل شهرک صنعتی اردبیل به شرکت خدماتی، زیرساخت‌های این شهرک به طور کامل آماده نبود و همین مورد باعث به وجود آمدن مشکلاتی در مدیریت شهرک‌های صنعتی شد، یکی از این مشکلات بحث تصفیه‌خانه و مدیریت پساب تولیدی واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل است که کماکان این مشکل ادامه دارد.

  رئیس اتاق بازرگانی اردبیل درخصوص نرخ بالای سوخت‌های مصرفی واحدهای تولیدی، گفت: درخصوص نرخ سوخت مصرفی واحدهای تولیدی تولیدکنندگان با مشکلات جدی روبرو هستند، در بودجه سال ۱۴۰۰ نرخ سوخت با افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی شده بود، اما متاسفانه از برج چهار امسال هزینه گاز و‌ برق مصرفی واحدهای تولیدی با تصاعد ۳۰۰ درصدی محاسبه شده است. این محاسبه برپایه قیمت مواد اولیه واحدهای پتروشیمی است، درصورتی که ۹۰ درصد واحدهای صنعتی ارتباطی با صنایع پتروشیمی ندارند‌.

  وی خاطرنشان کرد: ما نگران هستیم که این نرخ برای سوخت‌های مصرفی واحدهای تولیدی در سال بعد هم اعمال بشود، و به همین منظور از طریق مصوبه در شورای گفتگوی استان و درخواست از شورای گفتگوی کشوری پیگیری می‌کنیم که نرخ سوخت در بودجه سال ۱۴۰۱ براساس خوراک پتروشیمی محاسبه نشود.

   

  استاندار اردبیل در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

  با تسهیل شرایط از زیان بخش خصوصی جلوگیری می‌کنیم

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، سیدحامد عاملی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی اردبیل، گفت: ما تلاش می‌کنیم که با تسهیل شرایط برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان از ضرر و زیان بخش خصوصی جلوگیری کنیم.

  استاندارد اردبیل افزود: درمورد بحث منطقه ویژه اقتصادی، در واگذاری زمین نباید هزینه زمین از سرمایه‌گذار دریافت شود و تنها باید هزینه زیرساخت‌ها را در نظر بگیرند، در این مورد هم از شرکت سرمایه‌گذار منطقه ویژه خواسته‌ایم که هزینه‌های خود را مشخص کند تا قیمت زمین در این منطقه تعیین شود.

  وی تاکید کرد: درمورد بهبود فضای کسب و‌ کار پیشنهاد خوبی است که ما کمیته‌ای تشکیل بدهیم برای رصد کردن مشکلات موجود و از این طریق برای بهبود فضای کسب و‌ کار تلاش کنیم.

  عاملی خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات در حوزه کسب و کار در اختیار استان نیست اما درمورد آنچه که در دست استان است باید با شناسایی مشکلات و راه‌حل‌ها به سمت بهبود فضای کسب و کار برای فعالان بخش خصوصی حرکت کنیم.

  وی ادامه داد: تاکید همه عزیزان بر رعایت قانون است، اما بعضی از بخشنامه‌ها وجود دارد که داخلی است و می‌توان در راستای حمایت از تولید تغییراتی در عمل به این بخشنامه‌ها ایجاد کرد.

  استاندار اردبیل درخصوص مصرف سوخت و کمبود گاز گفت: درمورد کمبود گاز ما به تمام واحدهای تولیدی اطلاع داده‌ایم که سوخت جایگزین داشته باشند و ذخیره سوخت را انجام دهند، استان ما در انتهای خط گاز قرار دارد و قطعا با افت فشار روبرو می‌شویم که برای این مورد درحال پیگیری یک خط سی اینچی از مسیر سرچم هستیم تا در سال‌های آینده با افت فشار روبرو نشویم.

  وی درخصوص جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد: این جلسات و گفتگوها به کشف حقیقت کمک می‌کند، و کشف حقیقت به برقراری عدالت کمک می‌کند، امیدواریم که بتوانیم برای تحقق عزت کشور در این جلسات قدم‌های مهمی را برداریم.

   

  رئیس کل دادگستری استان اردبیل در جلسه شورای گفتگوی دولت و‌ بخش خصوصی؛

  تمام مصوبات باید در راستای قانون باشد

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، حجت‌الاسلام کثیرلو در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی، گفت: هیچ مصلحتی در مقابل قانون قابل قبول نیست، تاکید دارم که تمام مصوبات در راستای قانون باشد.

  رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: دلیل حضور دستگاه قضایی در این جلسات برای رعایت قانون است، باید تصمیماتی در جلسات گرفته شود که مطابق قانون باشد.

  وی تاکید کرد: بخش خصوصی و دولتی برای دستگاه قضایی یکی است و فرقی نمی‌کند، مسئولان دستگاه قضایی هر دو طرف را با چشم قانون می‌بینند.

  حجت‌الاسلام کثیرلو خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری‌های عجولانه مانع تولید هستند، من در جریان مشکلات صنعت هستم و سال‌ها در مناطق صنعتی مسئولیت داشته‌ام، تصمیم‌ گیری‌های عجولانه و رفتارهای شتابزده در مسیر تولید خلل ایجاد می‌کنند.

  رئیس کل دادگستری استان گفت: در چند ماه اخیر به دلیل تغییرات دولت بعضی از ادارات پاسخگوی مردم و بخش خصوصی نیستند، هرمسئولی باید وظیفه خود را بشناسد و به آن عمل کند، مسئولان اگر به وظیفه خود عمل کنند مشکلی به‌ وجود نمی‌آید که در این جلسات بخواهیم آن را حل کنیم.

  وی افزود: ترک فعلی اگر صورت بگیرد ما با آن برخورد خواهیم کرد، مشکل جدی ما این است که مسئولان به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند، دستگاه قضایی این مهم را می‌خواهد که همه به وظیفه خود عمل کنند.

  ارتــباط با ما

  نشانی اتاق بازرگانی اردبیل : اردبیل ابتدای شهرک اداری بعثت ساختمان اتاق بازرگانی اردبیل

  صندوق پستی: 13131-56158

  تلفن: 6-33742001 - 045

  فاکس: 33742002 - 045

  پیامک :3000392737

  ایمیل: Accima.ir@gmail.com

  فرم تمــاس

   

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن وکشاورزی اردبیل محفوظ می باشد.

  طراحی و توسعه : شرکت مهرارقام رایانه